Humanitarian & Compassionate Considerations (Гуманітарна програма) розроблена спеціально для тих, хто не відповідає критеріям будь-якої іншої імміграційної програми, але чиї життєві обставини заслуговують на те, щоб бути врахованими, і чия життєва ситуація дозволяє офіцеру зробити виняток з імміграційних правил і надати постійне місце проживання через це міркування. Ця програма стосується лише тих, хто вже перебуває в Канаді.
Мета: забезпечити гнучкість при схваленні особливих заяв на імміграцію, не охоплених законодавством.
На гуманітарну програму може податися тільки той, хто не може податися більше на жодну імміграційну програму! Якщо ви відповідаєте критеріям будь-якої програми, або якщо ви маєте підґрунтя для того, щоб ці критерії «підтягнути» (наприклад, рівень мови, освіти, тощо), то на гуманітарну програму ліпше не подавати!
Офіцери повинні ретельно розглядати та зважувати всі факти та фактори заяви. Фактори не розглядатються окремо, має бути загальна оцінка всіх факторів заяви.
Стаття 25(1) Закону про імміграцію і захист біженців регулює подання аплікацій на гуманітарну програму і, простими словами, зазначає, що міністр повинен вивчити обставини, що стосуються іноземця, і може надати статус постійного резидента або звільнити від будь-яких застосовних критеріїв чи зобов’язань, якщо міністр вважає, що це виправдано міркуваннями гуманності та співчуття до іноземця, з урахуванням найкращих інтересів дитини.
Офіцер розглядає, якою мірою заявник, враховуючи його особливі обставини, може зіткнутися з труднощами, якщо йому доведеться залишити Канаду.
Заявник зобов’яний чітко вказати в аплікації, з якими саме труднощами він зіткнеться, якщо йому не буде надано статусу постійного резидента в рамках гуманітарної програми.
Якщо заявку відхилено, заявник може вимагати повторного розгляду попереднього рішення, але перегляд має здійснюватися лише у виняткових випадках (це має свої фактори). Заявник також може повторно подати заявку.
Фактори, які враховуються при розгляді заяв на гуманітарну програму:
Найкращі інтереси будь-яких дітей, яких безпосередньо торкнеться прийняте рішення;
Влаштованість в Канаді;
Зв'язки з Канадою;
Фактори в країні походження, включаючи несприятливі умови (війна, стихійні лиха, несправедливе ставлення до меншин, політична нестабільність, відсутність роботи, масове насильство, тощо);
Міркування щодо здоров’я, включаючи нездатність країни надати медичне лікування (воно недоступне, або лікування, умови в лікарні, ліки є невідповідними або неякісними, або вони мають непомірно високу вартість);
Насильство в сім'ї;
Наслідки розлучення родичів;
Неможливість виїхати з Канади призвела до влаштування в Канаді;
Будь-які унікальні чи виняткові обставини, які можуть заслуговувати на те, щоб бути врахованими при прийнятті рішення по аплікації на гуманітарну програму;
Дискримінація (спрямована особисто на людину).
Розберемо деякі фактори.
«Діти рідко, якщо взагалі, заслуговують на будь-які труднощі», і вони можуть відчувати більші труднощі, ніж дорослі. Але інтереси дитини не переважають усі інші фактори.
Враховуються:
вік дитини (має бути до 18 років);
рівень залежності від заявника;
влаштованість дитини в Канаді;
зв’язок дитини зі своєю країною;
умови цієї країни та потенційний вплив умов на дитину;
медичні проблеми або особливі потреби дитини;
вплив потенційного рішення на навчання дитини;
питання, пов’язані зі статтю дитини.
Влаштованість в Канаді включає ваші працевлаштування та ступінь інтегрованості в життя громади/міста. Щоб показати свіою влаштованість, ви повинні надати офіційні листи та рекомендації з роботи, рекомендації з мовних курсів, листи про волонтерство, листи від церкви, якщо ви її відвідуєте, листи підтримки від різних організацій та окремих осіб (друзів, сусідів, колег тощо). Надзвичайно важливо мати якомога більше листів, тому що фактор влаштованості є одним із ключових для офіцера. Спробуйте зібрати хоча б 10 таких листів.
Враховуються:
тривалість перебування в Канаді;
обставини, які змусили вас залишитися в Канаді, знаходяться поза вашим контролем;
стабільна історія роботи;
раціональний фінансовий менеджмент (як ви керуєте своїми коштами);
проживання в одній громаді або постійні переїзди;
інтегрованість в громаду: участь у громадських, волонтерських організаціях, інша корисна для громади діяльність;
професійне, мовне навчання, спрямоване на інтеграцію в канадське суспільство;
доброчесне минуле і сьогодення в Канаді (без кримінальних чи адміністративних притягнень);
заявник підпадає під категорію людей, які є громадянами держав, до яких тимчасово заборонено видворяти з Канади;
співпраця з урядом, зокрема щодо проїзних документів;
заявник навмисно втратив або знищив свої проїзні документи/паспорт (негативний фактор).
4. Несприятливі умови в своїй країні
Коли заявник подає інформацію, в якій стверджується, що в країні походження існують умови, які призвели б до труднощів, якби йому не було надано статус постійного резидента, офіцер повинен врахувати ці умови та збалансувати ці фактори при оцінці аплікації.
Несприятливі умови в своїй країні можуть включати фактори, які мають прямий негативний вплив на заявника, такі як війна, стихійні лиха, несправедливе ставлення до меншин, політична нестабільність, відсутність роботи, масове насильство тощо. Але з ними варто бути обережними. Вони не можуть бути основою вашої заяви.
Заявник зобов’язаний сам надати інформацію на підтримку аплікації про несприятливі умови в своїй країні.
Доступність можливості отримання відшкодувань в своїй країні і можливість переїзду всередині своєї країни є важливими, але не обов’язково визначальними факторами при оцінці заяви.
Якщо заявник стверджує, що він зазнає суттєвих труднощів у разі повернення до країни походження через свій медичний стан, офіцер повинен бути переконаний, що заявник справді потребує лікування і що це лікування недоступне в країні походження заявника.
Заявник не може відмовитися від доступу до медичних послуг в своїй країні, щоб зарахувати цей фактор в своїй аплікації на гуманітарну програму.
Якщо заявник визнає, що лікування доступне, але стверджує, що воно коштує надмірно високо, або що саме лікування, умови в лікарні, наявність ліків тощо є неадекватними чи неякісними, то тоді цей фактор, якщо він є обґрунтованим, повинен бути прийнятий до уваги офіцером і зважений разом з іншими факторами.
Процес (спрощено)
Створіть акаунт на PR-порталі,
Виберіть програму Humanitarian and Compassionate,
Заповніть уважно всі форми, надайте документи і сплатіть мито (CA$1210 для основного заявника + CA$1210 за подружжя/партнера, якщо іммігрує з вами + CA$175 за кожну дитину),
Очікуйте на рішення (перевірити приблизний час очікування можна тут),
Отримайте рішення, і якщо воно позитивне, то отримайте свій e-COPR (електронне підтвердження статусу постійного резидента), надішліть своє електронне фото і очікуйте на PR-картку.
Мінімальний перелік потрібних документів
паспорти (всі сторінки),
документи, що підтверджують статус в Канаді (work permit, study permit, visitor record),
свідоцтва про народження (для дітей та дорослих),
свідоцтво про шлюб; свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірванняшлюбу (включно з колишніми шлюбами та розлученнями),
довідки про відсутність судимості (для осіб старше 18 років) з кожної країни, де проживали більше 6 місяців з 18-річного віку (з Канади не треба),
підтвердження медичного огляду (усі сторінки),
фотографія в електронному вигляді 5х7 см,
сімейні фотографії в Канаді (10-15 шт., не більше 4 Mb),
військовий квиток або документ, що його замінює (якщо стосується вас),
документи, що підтверджують вашу влаштованість в Канаді (довідки/листи):
- працевлаштування (довідка з роботи з зазначенням Вашої посади, дати початку роботи та зарплати),
- мовні курси,
- волонтерство, церква тощо,
заключення від психолога на основного апліканта,
довідки зі школи для дітей; підтвердження відвідування будь-яких гуртків/секцій,
листи підтримки від друзів, знайомих, колег тощо,
особистий лист до офіцера (середній розмір 3-4 сторінки, але чим більше, тим краще),
інші документи, які можуть бути потрібні у Вашій особистій ситуації.
Особистий лист до офіцера (чим довше – тим краще)
Лист має бути дуже емоційним, викликати співчуття та бажання допомогти. Розділіть його на три частини:
Вступ – коротко розкажіть про своє спокійне передвоєнне життя.
Війна – опишіть весь свій досвід війни якомога емоційніше. Постарайтеся згадати всі деталі і передати свої емоції і страх офіцеру таким чином, щоб він уявив, що з вами сталося. Також розкажіть, як на вас і вашу родину вплинула війна.
Канада – як Ви потрапили до Канади і що встигли зробити за цей час (робота, навчання). Також розкажіть про свої плани на майбутнє.
У своєму листі покажіть свій внесок у громаду:
Покажіть свою включеність у життя громади: розкажіть про свій минулій та/або теперішній волонтерський досвід.
Продемонструйте свій внесок: крім того, яку користь Канада приносить вам, проілюструйте, як ви позитивно впливаєте на канадське суспільство.
Підкресліть свою цінність: покажіть, наскільки ваші навички, досвід і робота в громаді відповідають потребам Канади та як ви плануєте робити корисний внесок надалі.
Висловіть вдячність: підкресліть свою прихильність соціальному збагаченню канадського суспільства та вашу готовність бути активним членом, що робить позитивний внесок.
Disclaimer: Provided information is not a legal advice. Every case is unique. We recommend you to discuss your case with a specialist first.
Дісклеймер: надана інформація не є юридичною порадою. Кожен кейс унікальний. Радимо спочатку обговорити ваш кейс з фахівцем.
Є питання? Хочете оцінити свій кейс? Потрібна професійна допомога?
Ми будемо раді допомогти Вам у Вашій імміграційній подорожі!
Перегляньте тут надавані нами професійні послуги та тарифи.
Перегляньте тут роль імміграційного консультанта у вашому імміграційному процесі та наслідки подання неправдивої інформації.
Останнє оновлення: 14 грудня 2024 р.